מוזמנים להכיר את Inverness Early Years Co-op

לג'ים מוסטרד מעיירה איברנס שבקנדה, היה אחד המורים הטובים בעולם שלימד אותו על החשיבות של שנותיו הראשונות של ילד. אביו ד"ר פרייזר מוסטרד היה בעל שם עולמי בתחום התפתחות הגיל הרך.

כילד ג'ים ספג את תורתו של אביו. כמבוגר, הוא ליווה את אביו לכנסים בתחום הגיל הרך, שם למד כיצד חוויות מוקדמות של ילד יכולות להגדיר את מסלול חייו.

ד"ר מוסטרד נפטר בשנת 2011 בגיל 84 אבל חלומו מתקיים בעבודתו של בנו. ג'ים, בן 56, הוא סגן סוהר באינברנס, עיירה קטנה בחוף המערבי של האי קייפ ברטון.

הוא ובת זוגו מרגרט תומפסון היו בשנות העשרים לחייהם כשעברו לשם. במהלך השנים, הם ראו את אינברנס מתמוססת מעיירת כורי פחם משגשגת למקום שאיבד את תחושת הקהילה. 

ג'ים החליט לעשות מעשה והקים הקים את ועדת השיתוף של אינברנס למען הגיל הרך במטרה לפתוח מרכז שיפעל לפי הפילוסופיה של אביו.

 ג'ים מספר: "ידעתי שאנחנו צריכים לצאת מהקופסאות שלנו ולהיכנס למרכז שבו נוכל להיות ביחד ולגלות מה קורה עם הילדים שלנו. מקום בו אני יכול לפגוש אנשים אחרים ולהפוך את מערכות היחסים האלה למוצקות בזמן שאני עובר את חייו של הילד שלי".

לאחר עבודה רבה, ה-  Inverness Early Years Co-op פתח את שעריו. בתוך בניין גדול המשקיף על מפרץ סנט לורנס. ג'ים רצה שתהיה למקום "תחושה של שולחן מטבח", ויהווה מקום שבו הורים יוכלו להיפגש ולבלות עם ילדיהם.

 למפגש החברתי ולתחושת הקהילה היה חשוב לג'ים להוסיף גם אנשי מקצוע שיתנו תמיכה טרום לידתית, יעוץ הנקה, הדרכת הורים, תוכנית "לאימוץ סבא וסבתא", ביקור של בני נוער וזמני ביקור מתוכננים של מומחים רפואיים.

"זה נראה כמו בית קפה אבל זה הרבה יותר", אומר ג'ים.

"הרעיון הוא לייצר מקצועיות ומומחיות שפועלת בסביבה לא רשמית, זה מנצח את כל השאר."

 "המפתח הוא ההתמקדות במשפחה". "אם יש לך משפחה חזקה, יהיו לך ילדים חזקים ובזה מדובר; לעזור למשפחות".

המפתח הוא התמקדות במשפחה. אם תהיה לך משפחה חזקה יהיו לך ילדים חזקים. לכן כדאי להתמקד בעזרה למשפחות"

ג'ים מוסטרד

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

להצטרפות לקהילה ולקבוצת דיוור במייל...

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן