ימי העשרה והשראה

אנו מציעים מגוון סדנאות, ימי עיון והעשרה לצוות שלכם בהתאמה אישית.
מזמינים אתכם לחוויה ייחודית, יצירתית הפותחת כיווני מחשבה חדשים
הכירו את התכנים שלנו

יום צוות בנושא חדשנות בעולמות הגיל הרך​

חדשנות - מה זה בכלל?

היכן בחיינו אנחנו נתקלים בתהליכים חדשניים? איך מזהים מוצר חדשני? פותחים את היום בהכרות עם המושג חדשנות בדרך חווייתית- למה בכלל כדאי לשאוף לחדשנות ומה זה יכול לתת לארגון שלנו?

סדנה, דיון והשראה

שעה ורבע

חשיבה הפוכה

סדנה פעילה ופותחת ראש שתגרום לכם לחשוב בדרך יצירתית אך פשוטה על האתגרים שמעסיקים אתכם כעת. חשיבה הפוכה היא מתודה מעולם החדשנות שמעניקה דרכים חדשות לחשוב על אתגרים ובעיות בדרך קצת אחרת ורעננה. סדנה זו מתאימה במיוחד לימי צוות.

סדנה, דיון והשראה

1 שעה

מגמות עתיד וטרנדים

בעולם משובש, דרושים כלים רחבים וגמישים כדי לאפשר חיזוי כלשהו של מגמות שונות. סקירת המגמות המרכזיות בתחום הגיל הרך וטרנדים עולמיים בעלי פוטנציאל להשפיע על התחום. כל המגמות שחובה להכיר - מגישות חינוך, דרך טכנולוגיה ועד מגמות פוליטיות וחברתיות. מוזמנים לשיחה מרתקת - מה צופן העתיד הקרוב והרחוק לגיל הרך? איך ייראה העולם שבו יחיו ילדינו? ולאחר מכן סדנא - ניתוח עצמי כל אחד על עצמו, בעזרת כלי ייעודי שיעזור לחשוב מה מתוך המגמות הנ״ל אני יכול להכניס לעבודה שלי?

הרצאה, דיון והשראה

שעה וחצי

הכרות עם מרכז הפעו"ט

הכרות עם מרכז הפעו"ט וסיור במשך 1.5 שעות, בהנחיית מנהלת המרכז. על מודל העבודה הייחודי, חדשנות ויזמות בתוך הארגון, תכניות איתור ומניעה, הכרות עם פורום שפתי עירוני ועוד.

סיור, דיון והשראה

שעה וחצי

חשיבה עיצובית

איך חשיבה עיצובית יכולה לעזור לנו לפתור בעיות ואתגרים בגיל הרך ובכלל? נזהה את האמונות המגבילות שלנו ונשים עליהן סימן שאלה נלמד מסיפור מקרה של חשיבה עיצובית בעולם הטיפול בילדים נכיר מודל קל ליישום לחשיבה עיצובית בשלבים, שיכול להתאים לעבודה על כל אתגר, ולאחר מכן נתנסה בעבודה עם המודל על מקרה בוחן של אחד המשתתפים.

סדנה, דיון והשראה

שעה וחצי עד שעתיים

סדנת רעיונאות

סדנא המעודדת חשיבה יצירתית ופיתוח רעיונות חדשניים לפתרון אתגרים. חדשנות חייבת לפגוש רלוונטיות, כדאיות וישימות גם יחד. היא מצריכה אותנו לצאת מאזור הנוחות, לשנות נקודת מבט, ולפתח הלך מחשבה יזמי. זוהי סדנת רעיונאות ממוקדת המיועדת לארגונים, צוותים ואנשי מקצוע בגיל הרך המעוניינים לעבוד על אתגרים ולהניע תהליך חדשנות. מה נעשה בסדנא?

  • נזהה ונגדיר את הבעיה

  • נגדיר מהו האקו-סיסטם ונזהה את המגמות בתחום

  • נתפרע עם רעיונות בצוותים מגוונים

  • נכריע בין ישימות לאימפקט

  • נתמקד ונחשוב עם מה אפשר להתקדם הלאה לביצוע : )

סדנה, דיון והשראה

3 שעות

איך לתכנן ולבצע פרויקט מוצלח?

הכרות עם מודל חשיבה תוצאתית - המפגש יעסוק ביכולת לשלב בין חשיבה על מטרות לבין חשיבה על תוצאות תוך כדי הצגת המודל הלוגי ״תיאורית השינוי״ ודרכי תכנון והערכה נוספות.

הרצאה, דיון והשראה

שעה וחצי

סדנת חומרים חווייתית

מבית ״לדעת בחומר" - מרכז הכשרה והעשרה לעבודה עם חומרים בגיל הרך במרכז הפעו״ט. בסדנה נלמד כלים חדשים להגשה וחקירה של חומרים בעבודה עם פעוטות ונתנסה באופן חוויתי בעבודה עם מגוון חומרים. נשלב בין החוויה ה"ילדית" לחוויה החינוכית המתבוננת. לא צריך ידע קודם, כישרון או נטייה אמנותית!
בהובלת מיכל אבס.

סדנא

שעה וחצי - שעתיים

צוות המנחים

הצוות שלנו מורכב ממומחים בעולמות הגיל הרך והחדשנות. 

לירון קדשאי

מנהלת המיזם GrowHub חדשנות בעולמות הגיל הרך. מגיעה מעולם החינוך הבלתי פורמלי, בעלת ידע וניסיון בניהול שותפויות, הקמה ותכלול של ועדות מקצועיות ,ליווי והקמה של פרויקטים קהילתיים ואחרים . בעלת רקע וניסיון רב עם אוכלוסיה מגוונת.

מיכל אלף

מנהלת מרכז הפעו"ט. לפני כן הייתה רכזת פיתוח ארגוני במרכז הפעו"ט, בעלת תואר שני במדעי המדינה מטעם האוניברסיטה העברית. עוסקת שנים בריכוז ובפיתוח תוכניות חברתיות וחינוכיות בקהילה, פיתוח שותפויות וניהול פרויקטים.

ד״ר ענת בר

מנהלת תחום הגיל הרך בטירת כרמל. המייסדת והמנהלת של מרכז הפעו"ט להתפתחות הגיל הרך משנת 1986, וכן מנהלת הגיל הרך בעיריית טירת כרמל. בעלת תואר שלישי במנהיגות ומדיניות בחינוך ותואר M.A בייעוץ חינוכי, שניהם מאוניברסיטת חיפה.

יעל רותם

מנהלת תוכן ומדיה במיזם GrowHub. מנהלת קהילות אונליין בתחום ההורות מזה 12 שנים. מייסדת קהילת ״קיסר נולד״ ליולדות בניתוח קיסרי, וקהילות נוספות לנשים סביב הלידה.

אבי קלאורה

מנהל מוצר, פיתוח ידע וליווי יזמים. יזם, יוצר ומלווה תהליכי חדשנות. מעצב רב תחומי בעל תואר ראשון בעיצוב תעשייתי, האקדמיה לאומנות ועיצוב "בצלאל" ותואר שני לעיצוב וחדשנות מ״המכללה למנהל״. עם ניסיון רב בדיסציפלינות העיצוב השונות.

מיכל אבס

מטפלת באומנות ומרפאה בעיסוק, מדריכה ומנחה סדנאות לאנשי מקצוע, מפתחת "מצפן החומרים" ומלווה את מיזם "לדעת בחומר"

שותפים וארגונים איתם עבדנו

נשמח להשתמע...

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.